| Anddrea a întrebat:

De ceva timp simt ca nu pot sa respir foarte bine, adica nu-mi ajunge suficient aer in piept, mai ales seara. Doar afara la frig pot sa respir bine. Ce credeti ca as putea sa am? A mai trecut cineva prin asa ceva sau cunoasteti cazuri? :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Da eu am trecut prin asa ceva si trec chiar si acum. Poate sa fie un inceput de astm, vreo infectie la nas, infiectie nazala, sau vreo boala cardiaca.Iti recomand sa cumperi de la farmacie AERIUS e foarte bun eu am luat.Il ei o data pe zi seara pe la 7, si iei tot asa in fiecare zii doar o data pe la ora 7 sau la ora in care ai luat in prima zi. Du-te la doctorul de familie sa iti deie o trimitere la un doctor pentru astm.
Evita:Fumul de tutun, nu te mai da cu parfum sau da-te putin doar pe haine, evita spatiile inchise fara mult aer.Stai linistita ca ce ai tu poate fi tratat daca doar e vorba de aer. Sper ca ti-am fost de folos.Mult Succes si iti doresc Un An Nou Fericit si Mai Bun si MULTA SANATATE! happy

9 răspunsuri:
| cici a răspuns:

Da eu am asa ceva dar nu stiu sigur ce poate fi.trebuie sa observi tu cand apar starile de rau. spre ex.; pot fi pe fond nervos (frica, teama, suparare), pot fi alergice (caldura uscata, praf, par de animale), poate fi tiroida (daca ai senzatia ca te 'strange de gat) si poate fi lipsa de calciu sau slabiciune(cand nu te mai tin picioarele, iti intepeneste fata, se racesc miinile). eu iau calciu fiola si ceva de liniste(macar putin peritol). mi-ar placea sa stiu mai multe, poate mai aflu si eu cate ceva.pa

| PinkDea a răspuns:

Nu am trecut prin asa ceva dar mie seara imi vine sa tusesk fara motiv (cred ca e ceva asemanator cu ce ai u )... Poi du-te la doctor si spune-i ke problema ai te-ar putea ajuta multwinking

| Claudia a răspuns:

Astea sunt simptome de astm :-s

| avoncosmeticecoordonator a răspuns:

E posibil sa fie doar o raceala dar mai bine mergi la medic ca ei stiu cel mai bine.
te va asculta la plamani preventiv.
stii vorba aia. mai bine mergi la doctor si afla ca esti bine laughing

| Raluuuuu a răspuns:

Pai cred ca ai polipi. Xlove strucklove struck:-funda>?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla acelasi lucru, dar la anumite intervale de timp. Nu-mi pot explica, mai ales ca dureaza de aproximativ un an.

| oVeveritzaDulcexD a răspuns:

Da si eu mai am probleme uneori cum este a ta dar nu am rezolvare sad

| Lylly a răspuns:

Eu nu am foarte multe informati dar sfatul meu este sa consulti un medic.Nu vreau sa te alarmez dar poti avea o problema destul de grava...

| Alexandra_Niculae_1996 a răspuns:

Buna,si eu am aceasta problema dar cred ca e un tic nervos fiind ca pur si simplu cand uit nu mai am acea senzatie, bine am mai avut acest "tic" si mi-a trecut in cateva luni.Mai bine te duci la medic pentru ca el stie sigur ce aihappy