Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

De ceva vreme imi tot apare pe scalp un cos (cred ca este cos), mereu in aceeasi zona - undeva in partea din spate, aproape de ureche. Imi trece, iar data urmatoare cand revine, revine tot acolo. Numai in acea zona imi apare. Eu am probleme cu cosurile in general, imi tot apar puncte negre etc pe fata, dar pe scalp nu am avut probleme. Ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Incearca sa frectionezi cu spirt de mai multe ori in acel loc.

| Birlik65 a răspuns:

Fugi la un dermatolog...nu poti sa stii ce ai...dermatologul e mult mai in masura sa-si dea cu parerea.

| Birlik65 a răspuns:

Repede la dermatolog!

| alexandruth a răspuns:

Dermatologul sigur iti va rezolva problema. Nu prea cred ca e un cos. Cea mai buna alegere ar fi sa consulti un specialist. happy