| SameMistake a întrebat:

De ceva vreme sunt oarecum racita. Nu pot sa zic ca este o raceala adevarata, adica ma doare in gat ( de vreo 2 saptamani, desi am luat si pastile, am baut miere cu lamaie, in fine, am incercat mai multe- a, si tin sa specific ca am avut o zi in care m-a durut cel mai rau-nici nu puteam sa inghit ceva), uneori ma mai doare si capul. Ideea este ca de cateva zile am o senzatie exact ca atunci cand iti intra apa in nas(la mare spre exemplu) si te ustura pentru un moment-doua. Si din cand in cand asta se intampla, uneori ma ustura atat de tare incat imi dau lacrimile. Nu stiu care este cauza sau daca am ceva (sinuzita, polipi- habar n-am!). In orice caz, o sa ma duc in curand la doctor dar as vrea sa stiu cam ce e, cat de grav este.
Multumesc mult! :-)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @ddxbb! Trebuie să ajungi repejor la medic. Foarte grav nu are ce să fie, dar cu siguranță că trebuie găsită cauza afecțiunii tale care se poate acutiza. Poate fi o alergie, o răceală, o sensibilitate etc. Continuă să iei lămâiei cu miere. Eu ți-aș recomanda pliculețe cu Echina-C din farmacii, 3 pe zi- întărește imunitatea. Dar nu uita, mergi la medic!
Însănătoșire grabnică și o zi cu zâmbet să ai!