| Florennce a întrebat:

De dimineata cand m-am trezit, am vrut sa ma intind si mi s-a pus un carcel la picior, in zona muschilor "gemeni". Acum ma doare rau si mi-e greu sa calc.
Ma gandesc ca si pe viitor imi va ramane o durere.Ce-as putea face? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Hristos s-a inaltat! ai o deficienta de calciu si magneziu, am avut si eu problema asta si am fost la medic...mi s-a recomandat pliculete de calciu_magneziu...dar nu strica sa te duci la medic sa te convingi singur/a.
O ZI BUNA!

| Tynnna a răspuns:

Mie cand mi se pune carcel in acea zona ma dau repede jos din pat si calc usor. Daca las muschiul relaxat in speranta ca imi trece mai repede asa, ei bine, nu-mi trece. Pur si simplu calc usor.

| PsihinG a răspuns:

Durerea a fost destul de acuta daca persista in continuare, dar o sa treaca stai linistit.
Problema e alta, ca tu ai lipsa de calciu si din cauza aceasta o sa ti se mai puna carcei.
E bine sa te duci la medic sa-ti faci niste analize.

| MihaiL93 a răspuns:

Nu poti face nimic, pe zi ce trece durerea va fi din ce in ce mai mica si peste 3-4 zile iti trece.