| Hexiled a întrebat:

De dimineata vreau sa mananc fulgi de ovaz. Insa cu ce ar trebui sa i combin? Lapte sau iaurt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cu ce-ti place mai mult, dar iaurtul sa aiba un procent cat mai mic de grasime.

| Lola05 a răspuns:

Cu ambele, dar dacă-i combini cu iaurt, ar fi indicat să lași să stea cel puțin jumătate de oră- o oră ca să se înmoaie. Ai putea să faci amestecul de seara și să-l lași peste noapte la frigider, acoperit etanș ca să nu prindă mirosuri. Cu lapte cald se înmoaie mai repede.

| Moonlight15 a răspuns:

Poti incerca cu ambele si vezi care iti place mai mult. Poti adaugă alune, fructe proaspete, confiate etc.

| RoxanaY a răspuns:

Se poate combina cu ambele insa mie imi place mai mult cu iaurt. Mi se pare mai gustos.

| SuplimenteNutriline a răspuns:

Ptr a se hidrata mai bine si mai repede poti sa-i combini cu lapte.

| IXIAlinIXI a răspuns:

Lapte e cea mai buna alegere dupa parerea mea, fiindca in lapte poti pune mai mult ovaz, se inmoaie mai usor si il mananci mai rapid tongue