| xBoyka a întrebat:

De doua saptamani a inceput sa ma doara spatele pe partea dreapta jos, mai exact purin mai sus de mijloc.
Am venit acasa de la antrenament si imediat dupa ce m-am dezbracat pentru a ma schimba am inceput sa simt o durere mare pe partea dreapta jos, in a doua zi cam in acelasi loc ma durea foarte putin asa ca ma duc din nou la antrenament, facand anumite miscari a inceput sa ma doara din nou foarte tare asa ca am luat o pauza.
de atunci simt doar o durere foarte mica pe partea dreapta numai cand fac anumite miscari bruste plus ca ma atunci cand ma asez undeva ma ia o durere de coloana tot in zona de jos
(simt durerea numai cand ma asez si cand fac acele miscari bruste)
din ce cauza ar putea fi? sa fie doar o intindere a unui muschi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| GoGu7 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie cand eram la sala, tot in acea parte, probabil ai solicitat prea mult muschiul si ti s-a pus un junghi, incearca sa te dai cu ceva creme pentru reumatism si sa stai intins dupa ce te dai daca nu trece nici asa du-te la medic ca poate fi ceva grav!

| xBoyka explică (pentru GoGu7):

Dupa cat timp ti-a trecut durerea si ai mai continuat antrenamentul?

| GoGu7 a răspuns (pentru xBoyka):

A durat cam 2 3 zile si am reluat antrenamentul dupa incepand mai usor prima saptamana iar dupa am inceput antrenamentul normal, acum nu mai am probleme!