| Ionela577 a întrebat:

De doua zile am clitorisul umflat și ma deranjeaza când merg, nu mai suport niciun fel de lenjerie. Stiti vreun tratament sau ce ar trebui sa fac in privința aceasta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la medic. Posibil sa ai o infectie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te doare?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ionela577):

Ai o infectie, ai facut recent sex ne protejat? Ce varsta ai? Ar trebuii sa te vada medicul ginecolog.

| Ionela577 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu,nu am făcut-o neprotejat. Plus ca nu am mai făcut nimic de doua săptămâni. Iar eu Inafara de iubitul nu m-am mai culcat cu nimeni. Am 18 ani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ionela577):

Clitorisul umflat are mai multe cauze, poate fi de la un fir de par crescut in interior care a infectat zona sau o rană in urma unui act sexual mai dur, de aceea medicul ginecolog te va examina si va depista cauza exacta si va da tratamentul adecvat.

| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la medic, pentru ca-i vorba de o infectie sau boala cu transmitere sexuala, care te-a afectat.