| Sfinnx a întrebat:

De fiecare data cand am pus gura pe alcool, si m-am ametit [ nu m-am imbatat] intram in stare de melancolie si. eram foarte trista si imi vine sa plang.De ce? De ce altii sunt fericiti si alti intra in stari profunde de tristete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

Alcoolul influenteaza mult starile unei persoane. El nu face decat sa amplifice. Atunci cand il consumi, incepi sa fii trista deoarece percepi acest lucru ca fiind ceva rau, iar alcoolul amplifica starea si incepi sa fii foarte foarte melancolica. Daca vei fi pozitiva vei vedea ca alcoolul iti va amplifica stare de fericire si vei fi bucuroasa.

Dupa cum spunea un matematician: Fiecare om are dreptul la un pahar, dar dupa un pahar devi alt om, iar dupa alt om, si tot asa...

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Difera de la persoana la persoana.

| LuisaTone a răspuns:

De fapt aceasta melancolie se poate numi imbatare, la fiecare se manifesta diferit, altii sunt fericti de nu mai pot, altii tristi, altii ametiti happy