| Girly97 a întrebat:

De foarte multi ani am o unghie la picior cam galbuie desi am fost de multe ori si la medicul de familie si la dermatolog. Am incercat multe creme dar nu m-au ajutat. Acum de cateva zile ma si doare acel deget si pana acum nu m-a durut. Unde sa ma duc? Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La un ortoped trebuie sa mergi.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Galbenă? Nu-i cumva omnicomicoza? Adică micoză...
Vezi că se vindeca, in două zile, cu Exoderil (unguent). Își va recăpăta culoarea normală.

Schimbă dermatologul.

| Girly97 explică (pentru floresdemayo):

Am gasit Exoderil solutie, farmacista mi-a spus ca solutia este mai buna pentru unghie decat crema. Astept cateva zile sa vad daca ma simt mai bine.

| Lukasssz a răspuns:

Schimba medicul

| Alexia1208 a răspuns:

Bună! Tatăl meu a avut o problema similară și a mers sa i-o smulgă. Poți încerca sa schimbi medicul și dacă nici așa nu rezolvi încearcă varianta cu smulsul. Va creste sănătoasă. Multă sănătate!