| FlyProject554 a întrebat:

De ieri a început sa ma doară maseaua sau mai bine zis doar o parte a acesteia.
Ma doare f tare când o ating.
Știe careva vreun remediu sau ceva?
"Menționez ca am scos nervul de la acea măsea acum 6 luni"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

In cel mai bun caz te doare alta si durerea se simte acolo.
In cel mai rau caz ai facut infectie pe canal chit ca ai nervul extirpat.
Simti si ca ''pulseaza'' asa si ceva presiune cand mananci pe maseaua aia?
Remediu : radiografie pentru a vedea in ce stare e radacina si daca e infectie acolo si fuguta la medic sau medicamente daca vrei sa amani vizita la medicwinking

| FlyProject554 explică (pentru alina2k18):

Ms, asa și era, făcuseră o infecție

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Remediu sigur: Zeama de Cleste.

| RKBlue a răspuns:

Sunt de acord cu Kevinn2000 care e de acord cu Baddboy.

| RKBlue a răspuns:

Cauta pe internet, dar nu cred ca ajuta vreunul.

| christall a răspuns:

Un nurofen pentru durere.

| Kevinn2000 a răspuns:

Sunt de acord cu Baddboy.

| Pati2500c a răspuns:

Daca ai scos nervul nu ar mai trebui sa te doara. Poate nu l a scos complet, ia un Nurofen pentru moment si mergi la medic cat de curand

| Baddboy a răspuns:

Ori nu ți-a scos nervul complet, ori te doare alta și nu îți dai seama