| anonim_4396 a întrebat:

De ieri am a mica durere la piciorul drept mai sus de genunchi ma doare putin cand incordez piciorul mi-e frica sa nu am apendicita dar alte simptome nu am nu ma doare burta nu am stari de greata /sau voma mam apasat langa buric in dreapta si nu m-a durut nimic ce credeti ca e febra musculara sau apendicita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Daca nu ai alte simptome nu are cum sa fie apendicita. Nici macar nu doare unde ar trebui sa doara. La apendicita doare pe la "imbinarea"(nu stiu acum cum se numeste zona) piciorului cu restul corpului.

Cel mai probabil ai dormit stramb cu piciorul sau ai facut febra musculara.

| SarahParker a răspuns:

Si mie mi se mai intampla uneori.
Mai ales cand sar pe trambulina din curte. Probabil nu ai mers foarte bine, ai calcat stramb, poate te doare vreun os sau ceva de genu, dupa parerea mea nu e nimic grav.
Dar daca tu crezi ca ai apendicita fa-ti o programare al doctor, cu apendicita maxim o saptamana stai fara sa se sparga.

| floryn05 a răspuns (pentru SarahParker):

Pai daca alte simptome nu am nu cred ca am am intrebat de curiozitate

| SarahParker a răspuns (pentru floryn05):

Nici eu nu cred....stai linistit

| KnowEverything a răspuns:

Cred ca e o simpla febra musculara.
Ai jucat cumva mult fotbal (ma refer sa fi alergat ca "disperado" laughing ) sau ai alergat mult dintr-odata (3-4-5 km )
?

| TheFucker a răspuns:

Buna,eu am fost operata de apendicita. Uite asa iti dai seama:
Aseaza-te pe spate pe pat.Indoaie piciorul, si adul treptat spre burta, daca te doare inseamna ca da.Insa asta-i un singur mod. Uite-l pe al doilea:
Aseaza-te pe pat, pe spate si palpeaza(apasa usor cu mana pe loc). Cand te doare? Cand apesi sau cand lasi?
Daca nu te doare cand faci asta, ai febra musculara.
Funda?

| floryn05 a răspuns (pentru TheFucker):

Nu ma doare nici cand las nici cand apas dar cand am incordata pciorul m-a durut putin la muschi piciorului crezi ca e apendicita daca nu ma doare cand apas nici cand salt picirul?

| SarahParker a răspuns (pentru floryn05):

Nu e apendicita, eu am avut asa ceva, ma durea groaznic daca apasam in acel loc, probabil esti incordat, vreun muschi de-al tau

| TheFucker a răspuns (pentru floryn05):

Atunci stai linistit ca ai febra musculara doar.Ca sa treaca mai repede daca vreti iti spun un pont:Eu luam cate-o lingurita de zahar si trecea mai rapid.big grin

| SarahParker a răspuns (pentru TheFucker):

Serios? tare de tot chestia cu zaharul!

| TheFucker a răspuns (pentru SarahParker):

Da,la mine mergea, si merge inca, da nu in exces, adica iei o lingurita, si daca nu trece in 3-4 ore mai apelezi la o lingurita, dar nu mai mult big grin

| SarahParker a răspuns (pentru TheFucker):

Exact