| anonim_4396 a întrebat:

De ieri am durere exact ca si la menstruatie. Problema e ca menstruatia trebuie sa imi vina prin 1-2 martie. Care ar fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i posibil sa le confunzi cu crampele si durerile de burta, provocate de gaze intestinale.

| Speranta12 a răspuns:

E posibil sa ai crampe pre-menstruale mai devreme. Mai sunt fete care patesc asa.

| Nume6 a răspuns:

Infectie urinara cel mai posibil mai ales ca esti fata esti predispusa la asa ceva, de asemenea si constipatia cauzeaza simptome ca la menstruatie.

| AwGenetix a răspuns:

Nu prea bună idee sa întrebi lumea ce ar putea fi. Uite. De exemplu eu iti spun ca poti avea un chist ovarian cancerigen, sau un polip, si ca trebuie extirpat uterul. Nici o minciuna in afirmația mea, e foarte posibil. La fel de posibil este sa fi doar racita, care oricum nu e chiar "doar".

Dar cum oare sa își dea cineva părerea in lipsa unui ecografii, sau o punctie sau analize, ori ceva?

Cum gândiți oare?

| Mariarobertina300000000 a răspuns:

Este posibil sa fie niste crampe stomacale, daca mai ai si alte simptome ca indigestie sau diaree.E posibil de asta...
Nu ti face griji.
Poate vine putin mai devreme luna asta ...nu trebuie sa vina mereu la acceeasi data!
Daca durerile persista, du te la doctor!

| Dennis1993 a răspuns:

Poate sa îți vina și mai devreme.