| Lukasz a întrebat:

De ieri ma doare capul intr-una. Sunt putin racit, adica ma doare putin in gat, tusesc, stranut din cand in cand si am nasul infundat. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Te duci la farmacie si iei niste nurofen raceala si gripa, eventual si niste faringosept pentru gat.Asta e pana nu isi face damblaua nu iti trece cam 6-7 zile.

| DrGoogle a răspuns:

Daca se agraveaza du-te la doctor!

| Claude_Ariton_2003 a răspuns:

Cel mai bine foloseste un supoztor pentru febra, un ceai de tei sau musetel sau niste pastile cum ar fi parasinus, iar pentru nasul infundat foloseste bixtonim siro. sper sa te ajute

| Alexandra199812345 a răspuns:

Cumpara ti Quarelin, e singurul medicament de cap care ma ajuta