| Adriana1508 a întrebat:

De la cate luni se introduce in alimentatia sugarului suc de fructe si legume?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După ce a împlinit 3-4 luni. Până la 7 luni nu-i dai nimic ce are culoarea verde, copilul se naște cu o rezervă de fier pentru 6 luni de zile.
Introducerea alimentelor se face treptat, sucul de fructe (portocale, mere, piersici) se pornește de la 30 ml (6 lingurițe) până la 50-60 ml în funcție de toleranța bebelușului.
Sănătate.
Pa, pa.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De la 3 luni daca mananca lapte praf si de la 4 luni daca mananca numai san.