| SuperGirlPink13 a întrebat:

De la cate luni se pun bebelusi in fundulet, dar cand isi ridica capul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Depinde de bebelus, sunt care stau de la 5 luni in fundulet, altii de la 6 luni [in general de la 6 luni], capul de la doua luni incepe sa si l ridice

| h3r a răspuns:

Diferă de la un bebe la altul, în general după 5-5 luni stau în fund, deși unii medici recomandă ca mama să-și obișnuiască bebelașul să stea în fund, în poală.
Cât despre ținutul capului sus, și din prima lună, asta bineînțeles atunci când stă pe umărul tău, în loc să se sprijine ridică ușor căpșorul.
După ce s-a obișnuit să stea în fund cât de cât, începe și se încordează... încercând să se ridice de pe spate.

| thewomaninwhite a răspuns:

In fundulet de la 6-7 luni ca se ridica ei singuri si n-au stare pana nu stau in fundulet

| AnaCiornea a răspuns:

Bebelusi se pun in fundulet de la 6 luni. iar de ridicat capul depinde. de exenplu sora mea la o luna pentru ca era mare. Depinde de bebelus. Crede ma stiu ce zic. mama mea a trecut prin asta de 2 ori.

| NaTaLyEz2345 a răspuns:

Buna surioara! Nu staiam ca si tu ai cont pe acest tpu...Asa sa iti raspund la intrebare:bebelusi isi ridicaa capul de la 2-3 luni, iar sa stea in fundulet de la 6-7 lunite! Te pup, scumpete!