| Kittynika a întrebat:

De la o simpla ecografie se poate vedea daca as avea ovare polichistice(sau cum se zice nu stiu exact)?
Am facut una si mi-a spus ca totul e in regula.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se vede la ecografie.

| doctoru a răspuns:

Nu se poate vedea decat la o ecografie transvaginala. in cazul celei normale se pot vedea doar daca sunt foarte mari chisturile