| gigel3 a întrebat:

De la un timp am inceput sa ma usture cand irinez adica simt ca si inauntru parca este o rana chiar de unde iese urina putin mai inauntru ma ustura ce ma ustura 2 minute dupa urinare si imi trece si mai rar patest inauntrul penisului chiar in flora sa ma arda si sa mi se inroseasca rau ata acea si cateodata ma pisca dintor data o usturime inauntru si ma lasa iar ma pisca cand ma apuca dintr-o data si iar ma lasa, ce poate fi infectie urinara, uretrita eu am 16 ani si nu am facut niciodata n-am avut contact sexual va rog sunt disperat oare ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie urinara. mergi la medicul de familie, vei primi tratament si iti va trece imediat.

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ai o infectie urinara. Ar fi bine sa mergi la un medic pentru consult, examen de urina, urocultura si tratament.
http://www.i-medic.ro/boli/infectiile-tractului-urinar

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Poate fi vorba de o infecţie urinară sau o infecţie/boală cu transmitere sexuală ( chiar dacă NU ai avut contact sexual, se poate lua de la o toaletă publică, de pe o clanţă/robinet, capac de wc, etc. ).

Să mergi la un control de specialitate la medicul dermato-venerolog ( sau la medicul de familie şi ceri Trimitere la Derma )!

| LIN2010 a răspuns:

Pot fi mai multe cauze, dar cel mai indicat este sa te prezinti de urgenta la medic.Nu mai astepta caci se poate inrautati situatia.