| Teodora1537 a întrebat:

De mult îmi curge un lichid transparent și când se usucă devine galben, are un miros neplăcut și e însotita de mâncarimi. Va rog spuneti ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Au aparut scurgerile vaginale, care sunt perfect normale, aparand cu 6-12 luni inainte de a a incepe menstruatia, la fetite.
De acum inainte, trebuie sa te speli mai des, sa faci dus zilnic cu apa calda si sapun, sa-ti speli pasarica ca sa nu te mai manance, si sa-ti schimbi chilotelul dupa fiecare baie.

| mihai69 a răspuns:

Să mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general, aceste secretii sunt normale atata timp cat nu au miros neplacut.
Asadar, in cazul tau, mirosul neplacut si mancarimile sugereaza ca ar putea fi vorba de vreo infectie. Sfatul meu este sa consulti un medic!