| Tsukuyomi6 a întrebat:

De multa vreme ma obsedeaza inaltimea.Nu exista medicamente sau operati pentru a creste in inaltime? Toata vara am facut sport,stretching, cardio si am crescut doar 1-2 cm.Am 17 ani si 1.79. Vreau sa mai cresc pana la 1.90, 1.85.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Natural e imposibil asa ceva, singura modalitate e operatia aia la genuchi, eu ma gandesc la alta modalitate mai inteligenta, inca n-am gasit modalitatea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inaltimea tine foarte mult de genetic. Daca n-ai parinti inalti este destul de greu ca tu sa ajungi la 1, 90. Prin sport poti sa imbunatatesti ce ti-a dat natura, dar pana la un punct. Lasa inaltimea, conteaza ce ai in cap. Oricum pana la 20 si ceva de ani mai ai sanse sa mai cresti vreo 5cm.

| gabriel87000 a răspuns:

Totul depinde si genetica cum zicea maryus. prin modalitati naturale 0 sanse.