| anyhylator a întrebat:

De multe ori mi se intampla sa nu constientizez anumite lucruri, caut o carte cu toate ca o vad pe masa, ma duc sa cumpar cate ceva de la magazin, observ pretul si cumpar, apoi imi dau seama ca am cumparat ceva cu mult mai scump decat cautam, odata am fost sa imi cumpar caiete, unele erau 2 lei si celelalte 4 lei, pur si simplu nu am constientizat diferenta si am cumparat 20 din cele la 4 lei. Astazi, nu mai pot de necaz, imi vine sa plang, mi-a ajuns o imprimanta comandata pe net, eu am cautat numai multifunctionale adica sa aiba si scanner si copiator, am gasit una si am comandat-o, doar ce am testat imprimanta, si abia dupa o ora, imi amintiitca nu am vazut la ea locul de scanner si copiat. Am reintrat pe site-ul de unde am cumparat-o si am vazut ca nu are scanner si copiator, este o imprimanta oarecare, nu imi vine sa cred am citit review la ea cred ca de 20 ori inainte sa o cumpar, am vazut ca nu are scanner si totusi nu am constientizat pe moment, abia acum. Nu mai pot de necaz, am dat tot 250 de lei ca si pe o multifunctionala ceea ce voiam ca imi trebuie sa copiezz niste texte de undeva. Ce credeti ca am, probleme de atentie, lipsa de concentare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ovidiu8msn a răspuns:

Esti prea stresat. Nu te mai agita atata. Stai calmm.
Si eu mai faceam asa cand mi-am facut licenta. Citeam de 2 ori aceiasi fraza si tot nu observam ca nu am pus o virgula sau unele semne de punctuatie.

2 răspunsuri:
| maria89nic a răspuns:

Incearcă să te calmezi, citește de două ori înainte să treci la acțiune, dă-ți un pic timp ca, creierul tău să observe diverse lucruri.

| lairon a răspuns:

Stres si am auzit niste boli ce au legatura cu lipsa de concentrare cauta un medic in caz de boala dar stresul si emotiile nu trebuie excluse