| AndreiNa111 a întrebat:

De o luna au inceput bataile inimii sa fie puternice... nu ma prea deranjeaza dar noaptea cand stau in pat le simt destul de tare, de la ce este? Tin sa precizez ca am 14 ani, m-am inaltat foarte tare si dorm putin...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lussa a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat recent. Am primit recomandarea de a ma odihni cat mai mult, mai ales noaptea, caci somnul de pe timpul zilei nu se compara cu cel nocturn. Mai ales ca e vacanta, incearca sa fii preocupat de sanatatea ta si sa dormi mai mult.

| AndreiNa111 explică (pentru lussa):

Dupa cat timp ti a trecut? te rog raspunde

| lussa a răspuns (pentru AndreiNa111):

Aproximativ o săptămână, doar ca e posibil ca afecțiunea ta sa aiba cauze diferite. La un moment dat, din cauza fricii, imi provocam singura acele batai. Încearcă să fii linistit si, daca Iti va fi rau in continuare, mergi din nou la medic.

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Poate fi tahicardie. Mergi la med de familie

| mariusdaniel112 a răspuns:

Somnul, stresul, fumarul, alimentatia precum si mediul inconjurator ne poate afecta. Nu consuma sucuri cu mult zahar precum cola/pepsi/fanta etc. Expunerea pe timp indelungat la soare sau temperaturi extreme duc la cresterea tensiunii arteriale. Daca eviti cat poti ce am scris mai sus si starile persista, mergi la un cardiolog pentru un ekg.

| AndreiNa111 explică:

Am fost la medic si a zis ca asa este normal la varsta mea. ca ma dezvolt si chestii d astea dar au trecut 2 saptamani si tot asa e.

| AndreiNa111 explică:

Dupa cat timp ti a trecut?