| shadow_7739 a întrebat:

De o perioada mai lunga de timp am o stare de oboseala, somnolenta si nu prea pot sa ma concentrez.Acum de vreo 2 saptamani am si niste dureri de cap de care nu prea mai reusesc sa scap. Ce se intampla cu mine? Ce pot sa fac ca sa ies din starea asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa te duci la medic si sa faci niste analize. Poti avea o infectie cronica sau un deficit de nutritie. Pana vin analizele, ai grija sa dormi suficinet si ritmic (adica sa nu sari peste nopti), nu fuma, nu bea alcool, cafea, cola si bea mult lapte. Ceva exercitiu fizic in aer liber te va ajuta de asemenea.

| rozalia25 a răspuns:

Pentru durerile de cap: ceai verde si ceai de coada soricelului. I-ati tensiunea, cred ca o ai foarte mica. Ia si niste spirulina, si cum zic si ceilalti, incearca sa faci miscare, sa mananci sanatos, si sa dormi 8 ore pe noapte (incepand de la ora 10 seara). Daca vezi ca nu trece asa in vreo saptamana mergi la medic, e clar dereglare hormonala, sau daca faci si febra e infectie. Vezi daca nu mai ai si alte simptome.

| miauu a răspuns:

Ia-ti o scutire ceva.stai cateva zile acasa odihnestete si va fi bine

| Kassandra1408 a răspuns:

Iti recomand niste exercitii de concentrare care pot fi facute acasa si nu iau mai mult de 10-15 min/zi. De asemenea , te poti duce la magazinul naturist si poti cumpara memo on (niste pastile cu extracte din plante indiene pentru concentrare) si un tonic general.
http://www.successconsciousness.com/......000005.htm
http://ezinearticles.com/?How-to-Increase-Concentration-Power&id=2155332
Sper sa te ajute :*

| onofrei89 a răspuns:

Pai ar trebui sa iti ei niste vitamine sau apucate de facut exercitii. Una din cauze ar putea fi si alimentatia mai putin sanatoasa:consuma mai multe fructe si legumewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai fost stresat? sau obosit? mergi la medic.eu am fost stresat si am patit la fel dar mi-a trecut intr-o luna de tratament. dar poate fi si de la gripa, curent, sau chiar de la telefonul mobil.