| justme2226 a întrebat:

De o săptămână nu mai mănânc cum trebuie.Nu am deloc poftă de mâncare. Înainte mâncăm dar acum nu prea, nici măcar dulciuri nu mai mănânc.Nu știu ce să fac.Și nu mă pot forţa să mănânc că mi se face rău. Cineva vreun sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Depinde si cat mananci ca are si organismul o limita.
Eu cred ca ar trebui sa mananci atat cat iti permite corpul deoarece esti in dezvoltare sau maturizare iar dupa ce isi revine cat de cat corpul vei putea manca la fel ca inainte.

| Donsavas a răspuns:

Salut! Ai slabit? Te simti rau in vreun fel? Esti trist? Doar asa iti poti da seama cand trebuie sa mergi la medic,nu neaparat pentru ca ti a scazut apetitul. Dereglarile hormonale, raceala, apatia, obezitatea-toate astea, iti mai scad apetitul. Nu i nimic grav. Organismul stie ce face. Asa mai face si el o pauza pentru a se apara sau vindeca singur.

| justme2226 explică (pentru Donsavas):

De slăbit nu am slăbit.Și nu mă simt rău doar că nu mai suport pe nimeni, toata lumea din jurul meu mă enervează.

| Donsavas a răspuns (pentru justme2226):

Da,probabil ca nu ai incredere in tine. Ceilalti nu te enerveaza, tu te enervezi si doar tu iti poti face rau, ascultand si crezand tot ce ti se spune.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mergi la un medic, nu e normal ce ti se intampla.

| NobodyCanSeeMe a răspuns:

Du-te la doctor. E singura soluție decât să-ti faci mai rău.