| AdyP20 a întrebat:

De o vreme incoace ma trezsc noaptea ca sunt tot transpirat. Nu chiar in fiecare noapte, cam la fiecare 2-3 zile. Fac dus cald seara pe la 9-10 cand revin de la serviciu. Nu este prea cald in camera, nici prea frig, nu am simptome ca as fi racit, nu dorm prea imbracat... Oare de la ce provine problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Transpiratia excesiva poate fi semnul unor boli cum ar fi:anemie, boli cardiovasculare, hipoglicemie la diabetici.Du -te la medic pentru investigatii si efectuare unui set de analize-hemoleucograma, glicemie eventual o radiografie pulmonara pentru a exclude unTBC.Ai grija de sanatatea ta!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm... dati cu spray la subrat.

| AdyP20 explică (pentru anonim_4396):

Credeai ca mai eram aici daca era vorba de deodorant. Eu sunt transpirat pe tot corpul.

| akbaa a răspuns:

Nu vreau sa te sperii, dar daca cauza nu este caldura din camera, pijamaua sau pilota, atunci de cele mai multe ori cauza este o boala(tuberculoză, hipertiroidia, leucemie)Normal ar fi sa consulti un medic.