| fantimbaland a întrebat:

De se se usuca noaptea gura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Roxxanaaaa a răspuns:

Pentru ca apa se transforma in urina sh noaptea dormi si nu poti bea apa... mai pe scurt: se usuca pentru ca iti e sete

| AlexCrb a răspuns:

Ca stai cu ea deschisa.

| silviu20 a răspuns:

Deoarece noaptea,adica de ex acei oameni care sforaie trag foarte mult aer in piept expira inspira si tot asa dar ti se poate intampla si chiar daca ai gura deschisa, buzele ti se usuca si ramai fara nici un strop de apa in gura si pe buze, cam asa se intampla

| Violent a răspuns:

Pentru ca respriri pe gura.

| mgtow a răspuns:

Pentru ca respiram si aerul inalat si explusat usuca gura in timp.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonymus5 a răspuns:

Iti dau cel mai bun raspuns pentru asta si sper sa primesc si o funda daca esti politicos/politicoasa
Noaptea daca ai un vas mai mic pune apa Curata in el si noaptea si ziua si in camera va fi mai multa umiditate, nu se vor usca chiar asa!
Incearca, nu ai de pierdut nimic! retine un vas mai mic poti si o ''oala'' dar nu una mare pune apa si atat, pune oala undeva. daca stai la casa pe soba iti recomand happy
P.s daca ai aparate de umiditate nu iti recomand metoda asta fiindca va lua toata apa din casa
Aparatele de umiditate retin toata apa si umidiatea din aer daca ai asa ceva in casa si vrei sa nu tise mai uste gura. scoatele din priza... iti recomand!
Acum daca chiar vrei si incerci metoda mea ca nu e mare lucru da-mi si o funda nu mai vreau sa fiu membru junior

| Rockart a răspuns:

Se usucă doar atunci când respiri pe gură sau ai febră.

| Bekesi_Mina_1953 a răspuns:

De ce am noaptea gura uscata.

| Vesa_Florica_1973 a răspuns:

Dc mi se usuca gura noaptea cat si ziua si beau foarte multa apa.