| Borcanel a întrebat:

De un an ma doare piciorul drept plus testicolul. La inceput am crezut ca e apendicita, asa ca mi-am facut operatie de apendicita, dar durerea inca persista. E ca si cum as avea febra musculara continuu. Ce ar putea fi. Nu stiu pe unde sa mai intreb worried

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un urolog te-a vazut? Ma gandesc ca e posibil sa ai un hidrocel sau un varicocel.

| Dash a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care il poti face e sa consulti medicul.

| darrio2007 a răspuns:

Medicul care te-a operat nu si-a dat seama ca durerea nu vine de la apendicita?

| Borcanel explică:

E o durere surda continuu si e prezenta de mult timp, doar ca de acum icnep sa ma satur de ea... nu apar alte simptome ca febra sau umflaturi... Am mai incercat si cu tratamente "babesti", dar nimic. Iar cat despre medici - ei nu recomanda decat frectii cu unguente pe care deja le fac.

| cornel84 a răspuns:

Dupa parerea mea eu cred caa ai o hernie ombilicala (la testicol), sunt mai multe reactii ca sa le numesc asa (ori se umfla testicolu, ori senzatii de durere si febra...etc)dar dupa parerea mea du-te la URGENTA ca sa nu dai bani pe consult si sa iti faca o investigatie amanuntita, SUCCES!