| RaulMA a întrebat:

De un timp imi curge sânge din nas, ma doare capul si in piept si sangele e gros rau..de la ce o fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

S-ar putea sa ai probleme cu inima si sa fie de la tensiune, cunosc oameni care de la tensiune mare sangerau pe nas. Du-te la medic si fa-ti un control, poate sa fie ceva trecator la tine, dar macar asa pentru linistea ta sufleteasca.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Cativa morcovi rezolva asta =vitamina A

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Daca e gros vine din nas, nu are cum sa vina de la plamani sange gros, solutia este vitamina A

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu in ce masura te va ajuta consumul de morcovi atunci cand ai deja probleme cu inima. Dar orice vitamina e necesara pentru buna functionare a organismului.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Asta va opri sangerea nazala, pentru inima e buna multa apa care va face sangele mai subtire astfel tensiunea va fi mai mica

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai tensiunea mare de aceea ai singerări nazale, ia niste cuișoare sunt ca scorțișoara le gasesti in supermarketuri pe raionul de condimente, ele (cuișoarele) regleaza tensiunea, fa ti analize de sînge sa vezi cauza, ai mai avut episoade de sîngerări nazale? Sau azi ai avut? Fa ti glicemia sa nu ai diabet. Ce varsta ai? Stai linistit nu esti pe moarte, cum a zis cineva aici rautacios comentariu a facut, multi sufera de singerari nazale din cauza tensiunii oscilante, mare mică.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cuișoarele le pui pe limbă le înghiți fara apă le mesteci ca pe gumă, sanatate, iar pentru singerari nazale ia din farmacie vitamina K fiole, aia opreste pe loc singerarile abundente nazale. Ce varsta ai? Sanatate multă, poate te ai enervat si de aceea ai avut dureri de cap si singerare.

| RAY a răspuns:

Eu propun sa se desfinteze spitalele, doctori si sa apelam cu toti pe TPU

| RaulMA explică (pentru RAY):

La ora asta imi arde de spital, stau la 40 km de cel mai apropiat spital si merg maine. Am apelat la TPU ca sa stiu cate ceva ce ar lutea fi, toti sunteti tari si smecheri le TPU. Bravo fratilor, bateti-va joc.

| RAY a răspuns (pentru RaulMA):

Nu e bataie de joc, din contra, daca cineva iti spune ca ai cancer o sa crezi nu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dta nu ai cum să apreciezi cât de gros sau de subțire e sângele.
Mucoasa nasului este fină și intens vascularizată, astfel aerul rece este încălzit acolo înainte să ajungă în plămâni.
Cum și cât sânge curge, de câte ori pe zi, când, unde și cum te doare capul, unde te doare în piept. Acestea noi nu le știm ca să te putem ajuta. Trebuie să consulți neapărat un medic.

| RaulMA explică:

Se putea sa nu fie vreun jegos care sa comenteze aiurea? Nu se putea, luati-as familia in **** de milog.

| crud a răspuns (pentru RaulMA):

Daca te simti rau te adresezi medicului si asta cat mai urgent.Nu te mai enerva, ca ti se ingroasa sangele si mai rau. Adresarea ta este lipsita de respect si nu face cinste comunitatii TPU. Am statut de junior si nu te pot raporta, dar iti pot spune ce impresie lasi celor de aici. Daca te simti rau te adresezi medicului si asta cat mai urgent.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru RaulMA):

Vai mersi esti foarte amabil HA HA HA HA HA HA HA HA HA!

| DevilRock a răspuns:

Ești bolnav.