| Arthiom a întrebat:

De vreo 3-4 zile nu ma simt prea bine. Adica eu sunt genul de om care toata ziua e activ si nu oboseste aproape niciodata, nu am nimic daca petrec mult timp in soare sau la caldura. Dar acum sunt ca o leguma. De ceva timp am de la amiaza stare de somnolenta, incep sa obosesc putin, cand ma ridic din pat pentru cateva secunde simt intepaturi in diverse zone ale capului si am o senzatie de ameteala, iar pielea incepe sa arda ca si cum as fi stat in soare; iar partea stanga a gatului o simt putin umflata, foarte putin si nu simt durere la inghitit. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa fii putin racit. Insa pentru a avea un diagnostic mai clas, mai asteapta cateva zile si daca nu trece, mergi la doctor.

| Arthiom explică (pentru OoBunnyoO):

Pai acum nu mai ametesc asa tare cand ma ridic din pat, dar persista gatul usor si starea de somnolenta.

| Arthiom explică (pentru OoBunnyoO):

O fi vreo raceala de vara? Nu am avut niciodata deci nu cunosc simptomele.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Arthiom):

Raceala are aceleasi simptome si iarna si vara. Este aceeasi mereu. Fie este un virus (pe care l-ai mai avut) fie este o raceala usoara.

| Marinescu_Teo_1999 a răspuns:

Iti recomand sa ceri parerea unui doctor!