| Ducbuc90 a întrebat:

De vreo 3 saptamani am inceput sa lucrez in constructii! Tot cam de pe atunci au inceput sa ma cam doara muschii gatului! Asta nu e o problema insa tot de atunci simt presiune in ochiul stang foarte vag si de vreo saptamana cateodata si in jurul nasului si am inceput sa imi inghit secretiile nazale care sunt destul de dese! Cateodata ma mai doare si dupa cap episoade scurte mai ales dupa ce ridic si ma mai culc si trezesc dimineata cu tiuit in urechi! Va intreb: senzatia de presiunea la ochiul stang (care trece pentru cateva secunde daca ma frec la ochi) este de la muschii inflamati ai gatului care se conecteaza cu cei din spatele ochilor, de la o posibila infectie la o masea sau de la o posibila sinuzita? De vreo 2 zile iau vitamine si omega 3 caci nu vreau sa mai iau augumentin caci nu ma simt bine de la el

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe timpul asta rece e normal sa simti asa ceva. Mai ales daca esti incepator in a lucra pe afara.

| sierra1 a răspuns:

"Va intreb: senzatia de presiunea la ochiul stang (care trece pentru cateva secunde daca ma frec la ochi) este de la..."

du-te la un medic - consultațiile online, le faci cu bieți absolvenți de gimnaziu și nu asta vrei tu

| Celcestietot a răspuns:

Stiam ca de la efort intens iti pot plezni si capilarele de la ochi (nu te panica). Posibil sa ai muschii incordati si sa se fi creat o tensiune mai mare in zona aceea. Poti avea probleme cu retina de la tensiunea oculara. Daca nu te vei simti bine in continuare, iti recomand sa consulti medicul cand ai timpwinking!