| stefan_9987 a întrebat:

De vreo 5 zile mi-a aparut la cam un fel de cucui, dar nu mai stiu sa ma fi lovit undeva, parca m-am lovit cu capul de perete dar foarte putin su nu cred ca acest "cucui" ar trebui sa dureze asa mult pentru asta si in plus cred ca un cucui ar durea la atingere, pe mine nu ma doare deloc. Accept pareri doar de la cei care se pricep in acest domeniu, daca e nevoie mai dau detalii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pune-ti gheata, comprese cu apa rece, o sa se retraga treptat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Pune o compresă rece și se va închide.

| stefan_9987 explică (pentru anonim_4396):

Am sa incerc, inca mai astept raspunsuri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru stefan_9987):

Pune de vreo 3-4-5 ori pe zi, eu când ma loveam la cap, puneam din astea și îmi trecea imediat.

| Suiram06 a răspuns:

Poate fi un chist, am un prieten care avut la fel si s-a rezolvat printr-o simpla interventie chirurgicala, fiind externat a doua zi. Nu te speria, consulta un medic si totul va fi bine (ti-am expus una dintre variantele cele mai... urâte să spunem)

| stefan_9987 explică (pentru Suiram06):

Nu sunt expert dar am inteles ca, chistul e ceva legat de piele eu la aceasta umflatura simt osul.