| Catalin175 a întrebat:

Deasupra maselei din stanga sus mi se face in continuu puroi si imi este umflat tot timpul si mi se face un fel de umflatura mica care daca o sparg imi iese sange dar azi cand am spart-o a iesit mult puroi si sange. Ce problema ar fi si cum as putea sa scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca puroiul a iesit deja la suprafata gingiei, inseamna ca are o garmada si la radacina dintelui si te sfatuiesc sa mergi la dentist, sa-ti faca un film sa vada ce este acolo, la acel dinte.
In plus, va trebuii s aiei un antibiotic pentru a elimina infectia.
Stiu un caz, unde eeu personal i-am facut 24 de peniciline, cate 2 deodata, tot la 6 ore, pentru ca persoana respectiva era f fricoasa si a stat asa, pana infectia i-a urcat la ochi si cap, riscand sa faca meningita si sa moara.
Mergi urgent la dentist, ca nu-i de stat cu infectia!

| untu a răspuns:

Mergi urgent la medicul stomatolog pentru ca spargerea unui abcesului dentar si curg mult sânge si puroi ea ce este otrava mortala pentru organismul tau! Rsti on pericol de moarte!

| m1dn1gh7 a răspuns:

Du-te la dentist, nu sta! Ai abces dentar!

| lola000 a răspuns:

Si eu am avut, se numeste apces la masea! daca ai spart-o e normal sa nu mai faci, dar depinde daca a iesit tot puroiul din ea. Daca a iesit tot nu mai faci apces, dar daca nu a iesit o sa faci pana iese tot!