| queneen a întrebat:

Deci am baut cam jumatate de sticla mare de ceai d-ala cu fructe de pădure, am mancat niste jeleuri sărate cu zahar sau ce au ele pe deasupra si niste prăjituri cu multa crema de ciocolata si bucatele de ciocolata si niste chipsuri si mi s-a facut rau. Aveti idee ce sa fac? M-am pus întinsa in pat dar efectiv imi este rau si imi vine asa sa dau afara ce am mancat dar nu pot si nu stiu ce sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De la jeleurile sărate cu zahăr ti se trage. Bagă două degete pe gat si forteaza-te sa vomiti.

| SilentRain a răspuns:

Daca manci nu mai tâmpeni o sa dai in gastrita
Bea putina apa poat te ajuta, ar fi bine sa vomiți

| Ineys a răspuns:

Asta e un fel de lectie, pe viitor sa eviti astfel de combinatii.

| AnonimMareMareMare a răspuns:

Stai linistit/a in pat ca-ti trece