| samuraijacklaba334 a întrebat:

Deci,am foarte mult de invatat și nu pot face fata
Ma gândesc sa consum MemoPlus
Sunt bune?
sa zicem ca as consuma vreo 7 zile consecutiv,după ce m as lăsa de ele, îmi poate afecta nivelul de concentrație? exista riscul sa nu ma mai pot concentra fără ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Isi vor face efectul dupa 4-6 saptamani de administrare. In primele zile, o sa iti scadă doar nevoia de somn, nu iti va influența puterea de concentrare

| Bondarel99 a răspuns:

Ar trebui sa le iei o perioada foarte mare de timp (poate ani) regulat ca sa poti sa spui ca devii dependent de ele, daca de asta ti-e frica. Nu ti se intampla nimic, exista doar riscul sa le iei degeaba pentru ca din cate stiu eu trebuie administrate cu ceva timp inainte sa te apuci de invatat nu fix in ziua aia in care vrei sa inveti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ala e un supliment alimentar... daca le iei doar 7 zile e ca si cum nu le ai lua deloc.

| AlexCristi97 a răspuns:

Iti recomand ceai de ginko biloba. Eu tot timpul in sesiune imi fac cate 2 litri pe zi, e foarte ieftin (5-6 lei cutia de 75g de frunze) si ma ajuta sa fac fata la cate 4-5 ore de invatat cu mici pauze si de obicei dupa ce invat vreo 4 ore ma culc cam o ora jumatate dupa care ma trezesc, mai beau niste ceai si mai invat cateva ore.
De asemenea, rozmarinul este foarte bun pentru memorie.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Încearcă lecitina

| Alexand3ru1 a răspuns:

Ca sa fie de eficent si de folos...tre sa iei cu 3 luni inainte de examene, altfel il iei degeaba.
Nu afecteaza cu nimic.