| VladuCristianCo a întrebat:

Deci am fost diagnosticat cu urticarie colinergica. Iau medrol 32 mg zi (ma simt mult mai bine nu perfect dar mult mai bine) am mai luat si prednisona dar nu a avut acelasi efect. Pot continua sa iau medrol zilnic? O sa intreb si un medic dar vreau si parerea voastră.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Medrolul luat cronic nu e chiar bun, mai ales in cantitatea asta mare. Vei dezvolta sindrom Cushing iatrogen. Se ia cu pauze

| GabiDumitrescu a răspuns:

Medrol 32 mg zilnic E CRIMA! Cine mama naibii ti-a zis sa iei asa ceva si in astfel de cantitati monstruoase? https://www.drugs.com/sfx/medrol-side-effects.html
Greu o fi fost sa iei tinctura de coacaz negru sau macar Aerius...

| VladuCristianCo explică (pentru GabiDumitrescu):

Sunt in stare severa aerius 0 efect

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru VladuCristianCo):

Care e cauza? Nu cumva si alimentatia are un impact? Ti-a prescris doctorul medrol in halul asta? Am luat si eu medrol cu nu foarte mult timp in urma, mare mizerie. Si vara-mea povestea ca a luat si e foarte nasol, de evitat pe cit posibil.