| patrik986 a întrebat:

Deci am in jur de 1.75 si 56-57 de kilograme si am 16 ani sunt slab? Adica as vrea sa pun pe mine cateva kg ca mie asa mi se pare cand ma uit in oglinda sau ceva dar cativa colegi zic ca sunt destul de solid...cum as putea sa ma ingras cateva kg? Credeti ca este buna greutatea mea? Si daca nu, care ar fi greutatea normala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raducons a răspuns:

Este buna greutatea ta la varsta pe care o ai, o sa te mai dezvolti dar ai rabdare, Eu am mai multi ani si am greutatea si inaltimea ta si nu mi se pare chiar asa rau, daca te simti fizic bine este ok.

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Mergi la sala. Eu ti-as recomanda sa fii multumit ca esti slab ca pe urma cu inaintarea in varsta vei lua si kilograme in plus. Si chiar destule.

| patrik986 explică:

Multumesc tuturor! (am dat funda aleatoriu deorece nu am stiut la cine sa o dau nu va suparati plslaughing)

| Opianne a răspuns:

Cel mai sănătos ar fi sa mergi la medicul de familie și să vezi ce îți spune și el despre greutatea pe care o ai și vezi ce sport ți-ar recomanda

| MichaelKinGzZz a răspuns:

Asta cu greutatea conteaza doar de parerea TA din punct de vedere estetitc deoarece dacă ție îți place cum arăți asta contează. Și presupun doar că împreună cu o greutate mai mare la 1.75 trebuie să cam ai grijă să nu devină sau să nu scapi de sub control această îngrășare

| costinsilviu89 a răspuns:

Daca vrei să crești și să pui masa musculara pe tine si in același timp sa fii și sănătos, consuma carne, grăsimi animale oua crude, unt (82% grăsime), nu mai consuma fructe și legume hybrid realizate de mana omului ( cam tot ce găsești în supermarket și pe tarabe) zahăr și faina, poți consuma numai fructe sălbatice gen...afine..cred. renunță la uleiuri vegetale! Poți consuma puțin ulei de măsline de calitate(dar nu vei găsi decât pe net). Fructele, legumele, zaharul, fainoasele, uleiurile vegetale, sunt produse inflamatorii. De asta mulți bărbați la o anumită vârstă iși pierd podoaba capilara, au probleme digestive se balonează, flatulenta excesiva, obezitate. Și încă un lucru, pe o dieta carnivora nu ai cum sa devii obez. Dacă dorești mai multe sugestii despre ce mai exact să consumi, îți pot scrie in continuare aici. Am reușit să-mi rezolv problemele digestive și să opresc pierderea parului pe dieta carnivora( dieta naturala a omului).
Încă o chestie, pe dieta carnivora poți spune adio coșurilor 4 ever, pentru că ele sunt o reacție a consumului de alimente nesănătoase.

| ColorPage a răspuns:

La varsta si inaltimea ta, e bine cat ai.