| Lala_Gabriela_1998 a întrebat:

Deci sad am nevoie de ajutor si fara misto va rog pai aseara am observat ca in zona intima am o unflutura ce ar putea fi va rog ajutor mi-e rusine sa i spun mamei. Mai ales sa ma duc la doctor unflatura e cam cat o unghie si ma doare doar ieri am observat pana atunci nu am avut nimic de ieri probabil a inceput dar nu stiu ce sa fac am zis ca daca nu mi trece pana miercuri sa ma duc la doctor si sa i zic mamei ma tot gandesc ca as putea avea ceva grav si nu stiu crying pai daca stiti careva sau ati trecut prin asta ajutor crying ce sa fac? daca sunteti careva la medicina va rog ajutati-ma ce fac ma sperie gandul ca poate fi cancer din cate am citit dar am doar 14 aproape 15 ani crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnaRadu a răspuns:

Heii. Fii linistita nu e nimic grav. Asa cum a zis si Bluebutterfly80 nu este nimic grav si nu ai de ce sa fii speriata. Poate fii ceva normal. Asa ca mai asteapta un pic iar daca vezi ca tot persista [ mai mult decat un cos ] poti sa te duci la medic.

| Lala_Gabriela_1998 explică (pentru AnaRadu):

Sper ca imi trece nici nu ma vad la doctor spunandu i asa ceva mie prea rusine

| AnaRadu a răspuns (pentru Lala_Gabriela_1998):

Iti va trece. Stai linistita!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai un cos la radacina unui fir de par. Pune-ti comprese cu Rivanol rece

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Stai linistita, este un fel de cos care apare in zonele cu piliozitate, adica par! s-ar putea sa se umfle pana se sparge, ca orice cos, sau sa se retraga singur! ori mergi la medic, ori mai astepti sa vezi ce se intampla, dar nu este nimic grav si in niciun caz cancer! multa sanatate iti doresc! happy

| Lala_Gabriela_1998 explică (pentru Bluebutterfly80):

Multumes dar nu e asta nu e cos e pe sub piele adica na daca intelegi si ma ustura deci am mai avut in toamna de la crema de epilat sa fie ca de cand o folosesc pe etna asa se numeste tot asa patesc dar asta e mai mare si e tare

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Lala_Gabriela_1998):

Iti va trece.in urma epilarii sunt fire de par care nu reusesc sa iasa si produc o astfel de infectie la radacina lor! de cele mai multe ori se retrag de la sine, chiar daca dor si ustura! asta este unul dintre rezultatele neplacute ale epilarii! deci nu te panica happy

| anadark84 a răspuns:

De ce te gandesti la lucruri asa grave?
Daca te epilezi in zona aia, probabil e un fir de par ce creste sub piele. Va arata ca un cos pana va reusi sa rupa pielea si sa iasa la suprafata. Te va durea si probabil va si coace ca un cos. Daca se intampla asa, sa dezinfectezi zona cu rivanol sau o solutie de genul acesta.

| Lala_Gabriela_1998 explică (pentru anadark84):

De ce ma gandesc la lucruri grave pentru ca cosuri de genu am mai avut dar acesta daca e cos e mai mare si e tare si ma doare si ma sperie mereu aud ca unii copii adolescenti au cancer si cand ma gandesc ca ei erau ca mine di dintr o data viata ti se schimba fara sa stii