| deea_1980 a întrebat:

Deci am vazut pe net ca pentru a putea purta aparat dentar mobil trebuie sa ai intre 7-11 ani, nu stiu cat de corecta este informatia. Daca am 14 ani pot sa imi cumpar aparat dentar mobil, stiu ca o sa imi spuna dentistul, dar vreau sa stiu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mary496 a răspuns:

Cu aparatul mobil o sa trebuiasca sa stai si 10 ani! Deoarece ai tendinta sa nu il pui, o sa ramai cu el o viata intreaga.Ai incredere in cel fix, e foarte cool(mai ales sa saruti cu el big grin). Toate colegele erau invidioase pe mine. xD
Si nu, informatia nu e corecta.