| BogdanDarius a întrebat:

Deci aproximativ acum 1 an de zile am sarit de pe surf in apa si nu maim dat seama cat era de mica apa si am aterizat direct pe calcaie, apoi nu am mai putut sa respir mi-am revenit greu si am ramas cu o durere de spate, de asemenea am o umflatura pe coloana. va rog ajutor am ignorat-o pana acum!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la doctor, cat mai repede. Ma tem ca ti-ai deplasat o vertebra, chestie care in timp iti poate apasa pe maduva. E important de stiut daca ai dureri, amorteli, scaderea sensibilitatii in picioare, probleme de erectie sau incontinenta urinara sau fecala (daca te scapi pe tine fara sa iti dai seama). Daca nu, inseamna ca ai fost norocos si ar trebui sa ajungi la ortoped cat mai repede pentru a evita aparitia acestor probleme.

4 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Du-te la medic.

| sandulachedragos a răspuns:

Consult ortopedic si neurologic

| EllyFMS a răspuns:

Du`te la medicul de familie si spune-i.

Cel mai probabil o sa iti dea o trimitere sa iti faci o radiografie.

| BogdanDarius explică:

Multumesc pentru raspuns Brigaela din fericiere nu am nicio problema prezentata de tine o sa consult un medic bafta tuturor multumesc pentru raspunsuri