| Incarcare a întrebat:

Deci, astazi m-am lovit cu piciorul stang de patul prietenei mele, si m-a doare foarte tare! Mi s-au invinetit degetele! M-am mai lovit de mult ori asa dar peste cateva secunde imi trecea! M-am lovit acum 3 ore! Parintii mei nu stiu ce sa zica... Oare am piciorul rupt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Poti sa ti le misti? Pune-ti gheata pe ele sa se desumfle si daca nu poti sa le misti du-te la spital sa iti faci radiografie.

| bobby_7474 a răspuns:

Daca piciorul e umflat si vinat ai fractura, trebuie sa mergi la urgenta

| Toshima a răspuns:

Poi du-te repede la un medic, sa te consulte.Asta este cel mai bun sfat cred eu.Nu incerca faza cu : "Las' ca-mi pun o compresa cu apa rece si trece".Du-tte cat mai repede posibil.

| Incarcare explică:

Sa mai mentionez: Nu e umflat, e doar vanat!