| Vernusio a întrebat:

Deci care e cel mai bun ANTIDEPRESIV?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista asa ceva. In functie de numeroasi factori, psihiatrul va aprecia care este cel mai POTRIVIT antidepresiv pentru fiecare pacient in parte.

| Bacemi a răspuns:

Prezentul.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Vernusio):

Plimbarea pe jos, legumele, fructele, sa ai scopurii in viata, sa dormi etc

| Daniel9988 a răspuns (pentru Vernusio):

Ti-as putea recomanda, dar ce folos? Oricum ai nevoie de reteta.

Răspuns utilizator avertizat
| Daniel9988 a răspuns (pentru Vernusio):

Nu vreau sa te omor.

| Drimmero a răspuns:

Cel mai puternic antidepresiv? Taria de caracter!

Răspuns utilizator avertizat
| SomeBody12425356 a răspuns:

Iarba, buna dar cam scumpa pentru un tratament lung, si cam ilegala la noi.
Incearca sa iti gasesti un hobby, sau sa te concentrezi pe cel actual, sa iti pui in ordine prioritatile.
Fa-ti timp sa vezi care sunt lucrurile care iti fac rau si incearca sa le elimini sau macar sa le diminuezi.
Si incearca sa meditezi, gandeste-te de ce esti in depresie si cum ai putea sa schimbi lucrurile care te-au adus in starea asta.
Sau ai putea sa te obisnuiesti cu ea, eu am facut-o si sunt destul de ok happy

| EliChan a răspuns:

Fi un om cu mai mult oprimism, renunta la pesimism.
Creste increderea in sine.
Tu esti cel mai bun antidepresiv, renunta la tot ceea ce iti face rau.

| Noya99 a răspuns:

Alearga! Doar alearga....cand alergi, corpul tau secreta o anumita substanta, numita Endorfina, care impreuna cu alte substante chimice, fomeaza "Fericirea", impropriu zic dar ...basically asta este. Sfatul meu este sa alergi.Iti va aduce mii de beneficii atat psihic cat si fizic.Si, incearca sa inlaturi ce te face nefericit/a.Din punctul meu de vedere, acele pastile antidepresive sunt, inutile.Multa sanatate si success! -Noya.