| anonim_4396 a întrebat:

Deci...De azi dimineata de cand m-am trezit am o durere mare de ureche.Cred ca e un cos dar am citit pe net si poaet fi si un furuncul.Parca am ureche infundata si cred ca si auzul a scazut...Am pus zineryt pe un betisor de ureche si am uns zona. Durerea s-a diminuat dar nu stiu ce este:cos sau furuncul.Am zis ca daca durerea se accentueaza am sa imi fac programare la doctor.Va rog sa ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pai asta sa faci in caz ca durerea persista. Poate fi si otita in caz ca ai frecventat stranduri etc. Cel mai recomandat ar fi un simplu consult la ORL.Bafta!