| Georgiana_Emilia_1996 a întrebat:

Deci eu sunt foarte slaba si acum cateva saptamani mi-am facut analizele si am aflat ca am o infectie urinara, leucocitele din urina sunt in numar mare. Din cauza asta nu ma ingras? Funda raspuns... Va rog help.me

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există nici o legătură între infecţia urinară şi faptul că nu te îngraşi happy

Oricum, rezultatele la analizele respective TREBUIE interpretate de medicul de familie ( sau de medicul curant, cel care le-a recomandat ) în context clinic - ţinând cont de "istoricul" afecţiunilor pe care le ai, de simptomatologia pe care o prezinţi şi de rezultatul altor analize/investigaţii!
Apoi îţi va prescrie tratamentul adecvat afecţiunii...

Toate cele bune.

| SkyPilot a răspuns:

Leucocitele in urina indica o infectie, dar nu neaparat una urinara, ai inteles gresit. O infectie urinara nu are nici o legatura cu greutatea ta, una de alta natura s-ar putea. Infectia urinara te face sa "iesi" des si ustura, simti aproape ca o arsura. Daca vrei sa citesti mai mult, ai aici niste linkuri:
http://www.sfatulmedicului.ro/......adulti_596
http://www.sfatulmedicului.ro/analize/leucocite-urina-sau-leucocituria_129