| danutz24 a întrebat:

Deci eu sunt singur acasa pentru 3 zile si m-am bagat in pat am adormit...toate frumoase pana acum dar dupa m-am trezit si ma fataiam si a inceput sa imi bata inima din ce in ce mai des, a ajuns sa bata la fiecare minisecunda NU GLUMESC SI NU EXAGEREZ si foarte tare, pana la urma am deschis ochi si m-am calmat si uneori mai simt starea aia dar ma calmez. am incercat sa dorm si ma gandeam la un joc pe calculator si tastam pe cearsaflaughing eu de obicei nu fac asta.si acum m-am hotarat sa nu mai incerc sa dorm ca nu mai pot si sunt palid...si ma doare unde e inima.
E ceva grav? Eu am doar 12 ani si de abia maine vin parinti. ma rog o sa ma mai sune da sa stiu si eu e grav? Si parca acum am iluzi nu stiu uneori vad un fum. nu radetilaughing acum inima imi bate bine. a da se poate ca stateam cu tot corpul pe venele alea unde se ia pulsul? alea de la manalaughing? si parca, cand imi batea asa inima tare simteam ca e un fel de om si se apropia de mine si cand mi-a batut cel mai tare e ca si cum m-ar fi omorat nu stiu asa gandeam pe moment.va rog un raspuns cat mai urgentlaughing

Si inca o intrebare mai am, ieri am simtit o mana care ma trage cineva de umar si ala mi-a zis ca asa a patit si sora d-lui de religie tot de sf ilie si a doua zi a fost posedata, asta inseamna ca acum si eu sunt posedat?laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MyKytSa a răspuns:

Of copile numa l prostii te gandestilaughing) nu esti posedat! sOo. calmeaza`te:* poate ai visat ceva urat si te`ai trezit brusc. saw poate ai tahicardie[ o boala de inima des intalnita, cand inima o mai ia cateodata raZa] nu te nelinistii :*

8 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Posibila aritmie dar nu cred... La fiecare schimbare de pozitie inima trebuie sa se apdapteze deci isi va modifica pulsatiile. Ai o imaginatie mare si cred ca ar trebui sa consulti un psiholog nu un cardiolog oricum din ce ai descris aici nici nu ne pune vorba de un infarct miocardic sau un pre infarct stai linistit si mergi la psiholog

| dani9354 a răspuns:

Nu este nimic, ai o imaginatie extrem de bogata, probabil din cauza jocurilor de pe PC. Incearca sa iesi pe afara, sa sa citesti o carte!

| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

Cu siguranta nu! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data mergi la un psiholog apoi la un cardiolog. OK?

| thelordoftime a răspuns:

Nu esti posedat dar posezi un creier cu o imaginatie puternica.nu este grav doar iti este dor de parinti (si nu zice ca nu), si du-te la psiholog poate chiar ai ceva, dar stai linistit nu e grav

| Pink_4942 a răspuns:

Buna! Uite nu cred ca e asa grav, se poate trata cel mai bine daca te duci la un psiholog...ai tulburari, stai pe pace ca nici posedat nu esti

| pavel_9865 a răspuns:

Eu stii ce ti-as spune sa faci sa pui mana pe o carte pe ceaslov psaltire sau acatistieri sa sa te rogiwinking

| Alexandra_Pascal_2002 a răspuns:

Nu,de obicei cineva pățește acest lucru ori dacă îi e frica,ori dacă nu a mai mers la spovada de mult timp,ori poți fi foarte relaxat și să te apropii de Dumnezeu,depinde acum... Faci o rugăciune, dar nu din graba și să simți (cumva) ceea ce spui. Sa o spui din inima. Și să nu te mai gândești la rău și la posedați și la nu mai știu eu ce. Gândește-te că langa tine este Isus care te iubește, te ajuta și te păzește orice ar fi. Domnul ne ajuta pe toți, așa că nu ar avea cum să îți facă nimic cel rău, doar dacă ești foarte apropiat de el...