| anonim_4396 a întrebat:

Deci imi pot imagina lucruri si pot sa le si vad fie ca doar imi imaginez lucruri, fie ca sunt intamplari din viata mi le pot imagina dar pot sa le si vad chiar daca sunt si de acum multi ani. Voi puteti asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Nu, tu esti singurul specimen uman dotat cu memorie si imaginatie.

Noi toti ceilalti suntem complet lipsiti de orice amintire si nu avem capacitatea de a asocia cuvinte cu imagini...

Cum am ajuns aici? Oare ce este si cum arata un "cal"? Sunt confuz.

1 răspuns:
| VoidEternal a răspuns:

Hmmm... Să-ți imaginezi chestii... Cred că am citit într-o carte despre așa ceva. Dacă nu mă înșel se numește "imaginație" și da, cam toată lumea o deține. Partea a doua cred că se numește "memorie" și ce să vezi și din aia are cam toată lumea.
Ce nu are toată lumea în schimb, e capacitatea de a transpune coerent un gând pe hârtie sau de a începe o frază folosind altceva decât "deci".