| smileKiller a întrebat:

Deci jur ca nu mai potcrying(((! ajutoooooooorrrcrying(((! Nu stiu ce se intampla cu mine, mereu am fost emotiva, dar deja asta imi stapaneste viata. De exemplu a trebuit sa ma prezint la o sedinta a unei edituri, pentru ca vroiam sa-mi public o carte, si am avut asa mari emotii ca era sa lesin straight face. Si mi-e imposibil sa le controlez IMPOSIBIL! am incercar de atatea ori dar degeaba. Si acum sunt programata pe 17 Noiembrie sa citesc cartea intre 20 de oameni :O:O:O. Si are 83 de paginicrying((( Mie imi tremura foarte foarte tare vocea si daca, continui prea mult sa vorbesc nu mai pot respira si imi bate inima ingrozitor de repedecrying(. Ce ma fac? Nu stiti ceva medicament impotriva emotiilorcrying? Va roooooooog!sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Draga mea.Tu trebuie sa ai incredere in tine.Esti o fata capabila, daca ai fost in stare sa scrii o carte, esti in stare sa o si prezinti.Si eu eram foarte emotiva, si am fost invitata sa vorbesc la o intrunire de femei.Si am inceput sa ma eschivez,dar persoana care m-a invitat mi-a spus:Ema, tu poti, trebuie sa depasesti aceste piedici si sa te ridici deasupra imprejurarilor.Cu ajutorul lui Dumnezeu, si cu putina vointa din partea ta, o sa poti.Domnul sa fie cu tine, sa iti dea putere.O sa fie bine.

10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Incearca o cura de Magne B6, este un excelent tonic nervos si in acelasi timp relaxant.

| doctoressa a răspuns:

Buna! Ar fi bine sa mergi la un psiholog, putina psihoterapie cred ca ti-ar fi de un real folos. Ca medicament poti incerca Sedatif PC. Exista si remedii naturiste pentru starea ta. Gasesti aici cateva: http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-anxietate
Multa sanatate!
PS Iti recomand filmul "Discursul regelui";)

Elianna
| Elianna a răspuns:

Extraveral,Distonocalm...Dar se iau doar cu reteta. Mai sunt la naturisti ceva calmante pentru nervi, dar nu stiu cum le zice.

| IMC90 a răspuns:

Distonocalmul e Dumnezeu :p Si eu am fost foarte emotiv, exact ca tine. Pana cand emotivitatea m-a impins spre anxietate. Eu trageam puternic si la masea, si fumam tongue Medicul zice ca s-au amestecat acesti factori.

Nu-ti recomand sa faci nici un tratament, dar o pastila de Distonocalm poate ajuta cateodata. Extraveraulul s-ar putea sa te adoarma camn tare big grin

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Inspira -expira.
Concetreaza-te, si uita ca esti intre multi oameni.Si eu sunt emotiva, si eu plang din orice.Stiu cum e!

| romanaols a răspuns:

Imagineaza-ti ca nu e nimeni in camera. Ca toata lumea este dezbracata. Si te vei simti mai bine!

| curlyhair a răspuns:

Pai,inainte de a incepe du-te intr-un loc singura si gandeste ca nu trebuie sa ai emotii.Gandeste-te ca esti doar tu acolo si citesti doar pentrutine[sau cine stie ce faci]happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi mai indrazneata, fi superioara carora le citesti, you are "the man" deci fi mandra de tine si prezinta cartea intr un mod linistitor si fara indoieli!

| XxAndreiMasterxX a răspuns:

Fa u cv doar esti killer

| CraziiKiduu a răspuns:

Când eşti la o asemenea şedinţă, gândeşte-te bine ce faci, să nu te faci de râs. Dacă vrei să îţi iasă bine, respiră şi expiră, o să-ţi facă bine. Altceva, medicamente nu sunt. Controlează-te.
@Drago_1555, nu e amuzant.