Întrebare recomandată | HoneyCocaineee a întrebat:

Deci...mi-a iesit un herpes in coltul gurii..cum sa scap de el? :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gamerulyonutz a răspuns:

Iti trece de la sine bft, funda! rolling on the floor

| HoneyCocaineee explică (pentru gamerulyonutz):

laughing Dar nici nu am de gand sa-i fac ceva...da-l incolo laughing iti dau funda prietenas laughing) :*

| gamerulyonutz a răspuns (pentru HoneyCocaineee):

Mersi kiss

12 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca-i in coltul gurii poate nu e herpes ci zabaluta cum fac si eu. daca se crapa pielea acolo da-te cu aciclovir.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mergi la farmacie şi ceri farmacistei un Unguent pentru herpes.

Toate cele bune.

| EMike a răspuns:

Mi-a trecut in 2 zile cu propolis.

| viki16 a răspuns:

Buna Pune Putina Pasta De Dinti In Acel Loc Te Pup!

| SexyBlue a răspuns:

Depinde,ti-a iesit din senin sau te-ai jucat la gura cum am facut si eu?laughing

| HoneyCocaineee explică (pentru SexyBlue):

In ultima saptamana am tot stat cu mana la gura...na..iti dai seama, maini murdare de afara.thinking laughing

| geooor a răspuns:

Magazine naturiste

| Daaa a răspuns:

Crema Aciclovir big grin

| andata a răspuns:

Cand esti acasa pune pasta de dinti:aplica pasta de dinti pe herpes, fara sa o intinzi, dimineata si seara.Acest remediu va avea succes dar trebuie sa ai rabdare.Metoda care usuca cel mai bine herpesul este lamaia: pune cateva picaturi de suc de lamaie pe zona interesata repetand operatiunea de cel putin 5 ori pe zi, herpesul labial se va usca in aproximativ 3-4 zile.