| Nimic special a întrebat:

Deci nu mai stiu ce sa fac at wits' end imi cade foarte tare parul :-s si nu stiu de ce, eu mereu am avut un par frumos si sanatos. Am folosit sampoane dar degeaba
Ce masti/produse naturale sau din comert a`ti folosit si v-a dat rezultate? Funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ai avut probleme in familie sau cu examenele? Stresul este o cauza majora in declansarea acestui fenomen. Sau poate ti-ai schimbat alimentatia. O alimentatie sanatoasa are un rol important pentru frumusete in general, inclusiv pentru sanatatea si frumusetea parului.
Iti recomand, in afara de orice tratamente pentru par, sa iesi 10-14 zile undeva la o cabana, si sa-ti schimbi alimentatia cu una mai sanatoasa: paine din faina integrala, fructe, legume, seminte neprajite si nuci, lactate si carne de pui sau de peste. Spune nu produselor din faina alba, grasimilor de origine animala (si branzeturile ce le consumi este preferabil sa fie slabe), produselor zaharoasa (in special sucul, inlocuieste-l cu ceai, bea ceai neindulcit sau slab indulcit cu miere sau zahar brun, bea sucuri naturale, facute acasa la storcator. Si fa ceva sport.
Nu fa bai fierbinti si nu-ti clati parul cu apa calda.
Este bine ca dupa spalare cu sampon sa-ti clatesti capul cu ceai de urzica si dupa 10 min cu apa.

| anka a răspuns:

Gasesti aici http://anka-flame.iblogger.org/? tag=par o multime de sfaturi naturiste.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

E foarte bun şamponul pe bază de petrol, ajută la regenerarea părului. S-ar putea să ai o mare lipsă de calciu. Îţi sugerez să mergi să-ţi faci o serie de analize şi să vezi dacă e vreo problemă din interior. Baftă!

| claudiea79 a răspuns:

Samponul Petrol Han (sau Hann) este cel mai bun. ma spalam o data la 2 zile nu mi-a mai cazut parul. cind nu la mai folosit iar imi cadea.se gaseste la carrefour costa 13. 50 lei noi

| DareToKnow a răspuns:

E putin mai scump, dar da rezultate garantate: Revalid sampon+balsam.winking

| Aura a răspuns:

Uite, nu pot sa iti garantez ca iti va da rezultate, insa eu am parul foarte des, si incepuse sa-mi cada. M-am tuns putin mai scurt si am inceput sa fac tratament cu : ulei de ricin+albus de ou. Dupa ce te speli cu sampon, la radacina parului dai cu acea combinatie, si lasi asa jumatate de ora, apoi il clatesti, si eventual daca vrei mai dai cu sampon odata. La mine a mers. Sper sa-ti dea rezultate! Bafta!

| bebelusa_9541 a răspuns:

Incearca sa cumperi de la farmacie vitamina A (lichida)si iti masezi scalpul, adica parul la radacina, lasi putin si apoi clatesti, asta faci in fiecare zi timp de o saptamana, la mine a functionat, am avut probleme similare.succes!

| bebelusa_9541 a răspuns:

Mergi la farmacie si cumpara vitamina A lichida, iti masezi usor scalpul, aduc parul la radacina cu ea si asa o saptamana, la mine a functionat la o problema similara.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gazul iti face parul foarte frumos

| cristinik_7022 a răspuns:

Eu am incercat cu ulei de maslin aplicat pe par inainte cu o jumatate de ora de a te spala si a functionat...:X