| Bocristi7 a întrebat:

Deci sa va zic problema de la capăt. In luna mai a anului 2021 am primit o lovitură în testiculul drept. De atunci am palpat zilnic testiculul pentru a vedea daca se schimba ceva. Dar eu nu am palpat foarte atent și în octombrie am palpat mai atent testiculul și am găsit undeva in partea stângă a testiculului drept o umflatura mica cat un bob de orez, umflatura încă o am acolo, parca e tot ca atunci adică nu a mai crescut. In luna decembrie un prieten mi-a plătit o consultație pe medic chat și am întrebat acolo cam despre ce ar fi vorba si doctorul a spus sa nu mai strâng zilnic de testicul și ca diagnostic mi-a spus că e posibil chist sau un mic hematom din cauza că eu strângeam de testicul și din cauza loviturii. Daca era cancer nu se mă marea umflatura de atunci? Am doar 16 ani. E cancer sau ce credeți că e? Am și niște vene îngroșate pe testiculul respectiv deoarece eu am strâns de ele. Va rog ajutor. E cancer sau ce credeți că e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| w0dH a răspuns:

Ti-am mai spus doar un medic stie ce este.
cancer nu ai, cel mai probabil e cauzata de lovitura.
cere de la farmacie o crema sau le explici ce ai patit si sa iti dea.

Răspuns utilizator avertizat