| RedNightmare a întrebat:

Deeeeci,vreau să-mi cresc păr mare, adică, plete până pe spate,de cateva luni nu mă tund si in timpul verii lucrez la drumuri,soarele mi-a ars părul și firele sunt subțiri,ce metode cunoașteți pentru restabilirea părului? Daca nu e posibila salvarea firelor despicate,sper sa ma ajutati macar cu restabilirea culorii, parul meu e negru, dar acum in multe locuri e roșior

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Cel mai bine e sa tunzi varfurile. O sa iti incetineasca progresul, dar daca vrei par lung, vrei sa fie aratos si sanatos, nu vai de mama lui. Ia varfurile si data viitoare cand stai in soare poarta ceva pe cap sa te protejezi.

| Michaeel a răspuns:

N-are cum soarele sa iti arda prul.Nu sunt chiar ata de puternice rezele solare ca acum soarele nu e placa de par. Daca vrei sa ai parul lung il lasi sa creasca si astepti ca va creste de la sine.

| RedNightmare explică (pentru Michaeel):

Se arde, se usuca, roșește, se subțiază, dacă nu știi sigur nu spune nimic

| Cksihja a răspuns:

Nu ți-a ars soarele părul doar la decolorat un pic, dacă vrei să-l protejezi îl poți acoperi cu o pânză.