| Mario1994 a întrebat:

Degetul meu de la mana, il simt putin umflat, de ce? Simt in interiorul degetului ca mi se umfla, sa nu ma sperii ca e grav ceva, nu m-am lovit, nu am facut nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Masează-l cu puțină cremă antiinflamatoare. Dacă nu, pune un bandaj cu apă rece. Poate că e vorba de articulații. happy

| relian a răspuns:

Ai taiat uncghia sau ai umblat pe la colturile unghiei cumva? Daca da atunci se infecteaza, de aia simti asa. Pune apa fierbinte intr-un pahar ceva si baga degetu acolo cat poti tu sa il tii cateva secunde e bine oricum si repeta asta de mai multe ori pe zi. Faci asa vreo 2-3 zile si o sa iti treaca. Daca cumva se infecteaza o sa fie mai rau, va trebuie sa mergi la medic sa curete bla bla.Asa distrugi infctia cu apa fierbinte, bine asta daca ai o infectie.

| Mario1994 explică (pentru relian):

Nu, cum sa iti spun. nu am facut nimic. Simt ca imi amorteste degetul. E in regula cu unghia.

| relian a răspuns (pentru Mario1994):

Atunci sunt nervii de vina, cand amorteste ai acolo un nerv ceva care stiu si eu nu functioneaza corect.

| Mario1994 explică (pentru relian):

E grav? Ce sa fac? Ma sperii deja laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru Mario1994):

Nu-l tăia, mai lasă-l. laughing

| BeSmart17 a răspuns:

Cred ca t.i s-a oprit circulatia..Cred(cauta sa nu fie fire de par inconjurul degetului